اخبار > ترنم تحول در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


خبـــــر

ترنم تحول  در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان


تغییرات محسوس در روند ارائه خدمات در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان و شروع روند تحول در فضای فیزیکی بیمارستان ثمره هم فکری، کار تیمی و فعالیت شبانه روزی همکارانمان در بزرگترین مرکز درمانی استان است. 

به گزارش روابط عمومی- دکتر قاسم میری علی آباد،  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حاشیه افتتاح سلف سرویس جدید این بیمارستان گفت: سیستم نوبت دهی بیمارستان به عنوان یکی از مهمترین مسیرهای ارتباطی مردم و ارباب رجوع با بیمارستان و در مسیر الکترونیکی شدن خدمات، مورد بازبینی قرار گرفته و در حال حاضر به صورت تلفنی، اینترنتی و حضوری امکان گرفتن نوبت و ویزیت سرپایی برای بیماران را فراهم کرده است.

دکتر میری علی آباد اصلاح روند پذیرش بیماران سرپائی در بخش اورژانس و حذف رفت و آمدهای غیر ضروری را از دیگر اتفاقات خوب در جهت جلب رضایتمندی بیماران و مراجعان بر شمرد و گفت: علاوه بر اصلاح فرایندها که با استفاده از خرد جمعی و نظرات مشتریان خدمت انجام می شود، اتفاقات خوبی هم در حوزه سخت افزاری و اصلاح فضای فیزیکی بیمارستان و بخش ها بستری افتاده است.

وی بهسازی اساسی سامانه سرمایش و گرمایش، بازسازی رمپ های ورودی زایشگاه، بخش سوختگی و اورژانس، تکمیل و تجهیز بخشهای مراقبت ویژه قلبی، ادامه فعالیت های ساختمانی در بخش جدید مراقبت های ویژه کودکان، ساخت و تجهیز سلف سرویس و توسعه فضای سبز را از جمله مهمترین این اقدامات برشمرد و گفت: با توجه به زمان بر بودن رشد نهال ها و درخت های غرس شده و به منظور آسایش بیشتر ارباب رجوع و همکاران، سایه بانی در میدان اصلی بیمارستان نصب شده است که این اقدام ابتکاری به همراه نصب مبلمان شهری در این قسمت، علاوه بر تغییر فضای ظاهری بیمارستان، امکان حفاظت محل تردد و استراحت ارباب رجوع از نور آفتاب را فراهم کرده است.

دکتر میری علی آباد بهسازی ورودی اصلی بیمارستان و تعویض و تعمیر تابلوهای معرفی خدمات در ورودی اصلی را از دیگر اقدامات عمرانی بیمارستان علی ابن ابی طالب(ع) برشمرد و گفت: با تحلیل داده های دریافتی از ارباب رجوع و مراجعین بیمارستان مشخص شده است که میزان نارضایتی ارباب رجوع از کیفیّت خدمات و فضای فیزیکی به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.

به گفته معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر اساس اطلاعات دریافتی و با وجود اینکه بسیاری از بیماران و ارباب رجوع از نحوه برخورد و تعامل کادر درمانی با بیماران اظهار رضایت و تشکر می نمایند، معدود برخوردهای نامناسب  موجب نارضایتی و بعضا شکایت بیماران و همراهیان می شود.

دکتر میری علی آباد با اشاره به برنامه هائی که به منظور تسهیل روند ارائه خدمات صورت گرفته است، اقدامات انجام شده برای پرداخت هر چه سریعتر کارانه ها و اضافه کار کارکنان فعال در مراکز درمانی را از جمله مهمترین دغدغه های تیم مدیریتی و در راس آن ریاست محترم دانشگاه بر شمرد و گفت؛ برای توسعه بیش از پیش اخلاق حرفه ای و توسعه مهارت های ارتباطی برنامه های آموزشی ویژه ای در دست اقدام است.

وی ضمن تشکر از تمامی پرستاران، پزشکان، کارکنان، مدیران و روسای بیمارستان های تابعه دانشگاه از این عزیزان خواست: تا با خیرخواهی و مسئولیت پذیری حرفه ای در زمینه ارتقاء روز افزون رضایتمندی ارباب رجوع, کاهش هزینه های غیر ضروری و ارتقاء کیفی و کمّی خدمات تلاش نمایند.


روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان


1397/06/25
١٩٢٥٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

برپایی نمایشگاه دستاوردهای سازمان های مردم نهاد و کانون های خیریه فعال در عرصه سلامت به همت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
دعوت از سهامداران تعاونی مسکن کارکنان دانشگاه جهت حضور در نخستین مجمع عمومی این تعاونی با هدف انتخاب اعضای هیئت مدیره و بازرسی
آغاز پویش ملی "نه به مواد مخدر با نه به مواد دخانی" استان سيستان و بلوچستان با همراهی داوطلبانه فروشندگان مواد غذایی
آغاز ثبت نام انتخابات اعضای شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
افزوده شدن 110 هزار متر مربع به مجموع فضاهای بهداشتی، درمانی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تکمیل پروژه های در دست اجرا
افتتاح همزمان 19 کانون سلامت محله در شهرستان خاش در سومین روز از هفته سلامت
رقابت 203 دانشجو در سه شهر زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در قالب المپیاد سلامت دانشجوئی
اتمام عملیات ساختمانی پایگاه اورژانس کوله سنگی زاهدان
راه اندازی کلینیک های سیار مشاوره و اطلاع رسانی HIV در دانشگاه سیستان و بلوچستان
جامعه و آینده سالم، مستلزم سرمایه گذاری سلامت دانش آموزان
استفاده 20هزار نفر از خدمات کلینیک دیابت بیمارستان بوعلی زاهدان در سالی که گذشت
قابل توجه متقاضیان آزمون المپیاد سلامت
عیادت از بیماران بستری در بیمارستان
آغاز طرح مداخله ای بهداشت حرفه ای و سلامت محیط کار اولین برنامه رسمی هفته سلامت سال 1398 در زاهدان
آموزش، زیربنای همه تحولات اجتماعی است
شرکت های تعاونی مسکن و مصرف کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ساماندهی می شود
تشریح جزئیات بیشتری از انجام عمل جراحی آندوسکوپیک سینوس در بیمارستان رازی سراوان
کاهش زایمانهای غیر بهداشتی، با انجام بیش از 1700 مورد زایمان طبیعی در تسهیلات زایمانی حضرت فاطمه زهرا(س)زاهدان
تا کنون هیچ بیمار مبتلا به تب دانگ در بیمارستان بوعلی زاهدان پذیرش نشده است
تکنیک پیشرفته آندوسکوپی سینوس ها برای اولین بار در شهرستان سروان انجام شد.

محتوای مرتبط