اخبار > موفقیت نظام سلامت استان در کاهش شاخص های ابتلاء به بیماری ها و افزایش کمی و ارتقاء کیفی زیرساخت های ارائه خدمت ثمره ی گام های استوار فرزندان انقلاب در چهل سال گذشته

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


 

خبــــر

 

 

موفقیت نظام سلامت استان در کاهش شاخص های ابتلاء به بیماری ها و افزایش کمی و ارتقاء کیفی زیرساخت های ارائه خدمت ثمره ی گام های استوار فرزندان انقلاب در چهل سال گذشته

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: موفقیت نظام سلامت استان در کاهش شاخص های ابتلاء به بیماری ها و افزایش کمی و ارتقاء کیفی زیرساخت های ارائه خدمت، ثمره ی گام های استوار فرزندان انقلاب در چهل سال گذشته است.

به گزارش روابط عمومی دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و رئیس کمیته بهداشت و درمان و سلامت شورای سیاستگذاری و راهبری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در جلسه ای با حضور اعضای این کمیته گفت: چهل سال قبل، همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی بر اساس آمار موجود 87 درصد پزشکان متخصص، 54 درصد پزشکان عمومی و 66 درصد دندانپزشکان در 5 شهر بزرگ کشور مستقر بودند و پوشش واکسیناسیون در کل کشور 30 درصد بود.

وی به شیوع بیماری هایی مانند وبا و مالاریا در استان در دهه 50 اشاره و تصریح کرد: تعداد بیمارستان ها و پایگاه های اورژانس نیز انگشت شمار بود.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین برنامه های انقلاب اسلامی، عدالت در توزیع خدمات بود افزود: به میمنت انقلاب شکوهمند اسلامی عدالت در سلامت همزمان با توسعه سایر بخش ها رونق یافت و اکنون در بسیاری از شاخص ها در استان سیستان و بلوچستان حرف های زیادی برای گفتن داریم.

وی گفت: در چهل سال گذشته تعداد بیمارستان های استان از 8 به 26 عدد افزایش یافت.

وی افزود: تعداد تخت های بستری از 335 تخت به 2 هزار و 745 تخت و پایگاه های اورژانس از 8 عدد به 135 عدد رسیده است.

دکتر هاشمی به کاهش چشمگیر مبتلایان به مالاریا اشاره کرد و گفت: آمار چند ده هزار نفر مبتلا به مالاریا به کمتر از 30 مورد رسیده است که تنها 6 مورد از آن هم استانی و بقیه مبتلایان در  سایر کشورها بیمار شده و وارد کشورمان شده اند.

وی از راه اندازی بخش رادیوتراپی با تجهیزاتی شامل یک دستگاه LOW انرژی و خرید یک دستگاه HI انرژی ،  راه اندازی بخش تخصصی درمان ناباروری مولود، وجود بخش های جراحی قلب، پیوند کلیه، پیوند قرنیه، تعویض مفاصل و غیره  به عنوان توانمندی های دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی و پیشرفته یاد کرد و گفت: بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی چشم پزشکی الزهراء (س) زاهدان قابل رقابت با مراکز چشم پزشکی پیشرفته در دنیاست و پیشرفته ترین میکروسکپ ها و ماهر ترین اعضای هیئت علمی را دارد.

وی همچنین از برنامه ریزی برای ایجاد امکان کاشت حلزون در زاهدان خبر داد و گفت: به زودی این امکان نیز در زاهدان فراهم خواهد شد و خانواده ها از سفر به سایر استان ها بی نیاز می شوند.

دکتر عباس صفدری دبیر شورای سیاتگذاری و راهبردی چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی هم در این جلسه گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی که خود معجزه بزرگ الهی بود بسیاری از معادلات جهانی به هم ریخت.

وی ادامه داد: حفظ انقلاب نیز معجزه ای دیگر بود که علیرغم دشمنی ها و تلاش های بدخواهان نظام، اراده پولادین مردم باعث قوت گرفتن بیش از پیش آن شد.

وی با اشاره به سخنان رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در زمینه رشد امکانات، زیر ساخت ها و افزایش نیروی انسانی متخصص در استان، این  نعمات را دستاورد پیروزی انقلاب دانست و تاکید کرد: ادای حق نعمت انقلاب اسلامی، حفظ انقلاب است.

وی همچنین شعار امسال ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را افتخار به گذشته و لمید به آینده عنوان کرد و گفت: در قالب این برنامه سعی خواهیم کرد تا علاوه بر معرفی دستاوردها و نقاط قوت، نقاط ضعف را شناسایی و معرفی کنیم .

در این جلسه سایر اعضای کمیته شامل مرکز بهداری رزمی سپاه، بسیج جامعه پزشکی، انتقال خون، دانشگاه های زابل و ایرانشهر، معاونت درمان تامین اجتماعی و بیمه سلامت به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در این خصوص پرداختند.

 

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

 


 

 

 


1397/07/23
١٩٥٢٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

کارگاه آشنایی با ابزارهای پژوهشی و نظام نوین اطلاعات پژوهش های پزشکی کشور(نوپا) ویژه اعضا هیات علمی
راه اندازی کلینیک معاینات سلامت شغلی در پایگاه سلامت حافظ (مستقر در پردیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان)
پرستاران فرزندان همین مردم و برای مردم اند، نگاه آرامش بخش همه بیماران لذت بخش ترین هدیه معنوی پرستاران
افتتاح همزمان 7 کانون سلامت محله در شهرستان سراوان
فرماندارسراوان: تقویت مشارکت سازمان ها و شوراهای اسلامی، ضرورتی انکار ناپذیر در ارتقاء سلامت مردم
حوزه سلامت در سیستان و بلوچستان از ظرفیت های توسعه گردشگری در منطقه جنوب شرق کشور است استفاده بیش از 550 گردشگر سلامت از خدمات درمانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
ماهانه بیش از 35 هزار نفر از مردم استان از خدمات دولتی سلامت دهان ودندان در مراکز خدمات جامع سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بهره مند می گردند.
مدیریت و مداخله جامع نگر و ارتباط مداوم با مردم از وظایف پزشکان در مراکز خدمات جامع سلامت
اولین جلسه کرسی علمی ترویجی در قالب سلسله جلسات هم اندیشی اعضاء هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
اسامی برگزیدگان مسابقه پیامکی حجاب فاطمی
اطلاعیه پذیرش دانشجوی کاردانی فوريتهاي پزشکي از بين کارکنان عملياتي اورژانس ۱۱۵ دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
دعوت از همکاران، اعضای هیئت علمی و دانشجویان برای استفاده از خدمات پایگاه سلامت حافظ واقع در پردیس دانشگاه
حضور مسئولین شهرستانی و مدیران نظام بهداشت و درمان در بیمارستان امام خمینی ره خاش و تبریک روز و هفته پرستار
آغاز برنامه غربالگری HIV در مبادی خطر بروز بیماری حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
آمادگی بیمارستان چشم پزشکی الزهرا(س) و بوعلی زاهدان برای شرکت در اعتبار بخشی های بین المللی
فعالیت 69 آزمایشگاه دولتی درحوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
اردوي زيارتي_آموزشي مشهد مقدس ويژه كارمندان به همراه خانواده
حضور همزمان رئیس و اعضای هیئت رئیسه در بیمارستان های تابعه دانشگاه و تبریک روز پرستار به تمامی اعضای کادر پرستاری
تاکید رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر تبیین صحیح و دقیق دستاوردهای انقلاب اسلامی در بخش سلامت استان سیستان و بلوچستان؛ بیان تلاش های 40 ساله جهادگران این عرصه
استمرار روزهای خوب تحول سلامت/ به مسیر خویش در جهت استمرار اجرای طرح تحول نظام سلامت، با قوت و قدرت ادامه می دهیم.

محتوای مرتبط