اخبار > موفقیت نظام سلامت استان در کاهش شاخص های ابتلاء به بیماری ها و افزایش کمی و ارتقاء کیفی زیرساخت های ارائه خدمت ثمره ی گام های استوار فرزندان انقلاب در چهل سال گذشته

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


 

خبــــر

 

 

موفقیت نظام سلامت استان در کاهش شاخص های ابتلاء به بیماری ها و افزایش کمی و ارتقاء کیفی زیرساخت های ارائه خدمت ثمره ی گام های استوار فرزندان انقلاب در چهل سال گذشته

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: موفقیت نظام سلامت استان در کاهش شاخص های ابتلاء به بیماری ها و افزایش کمی و ارتقاء کیفی زیرساخت های ارائه خدمت، ثمره ی گام های استوار فرزندان انقلاب در چهل سال گذشته است.

به گزارش روابط عمومی دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و رئیس کمیته بهداشت و درمان و سلامت شورای سیاستگذاری و راهبری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در جلسه ای با حضور اعضای این کمیته گفت: چهل سال قبل، همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی بر اساس آمار موجود 87 درصد پزشکان متخصص، 54 درصد پزشکان عمومی و 66 درصد دندانپزشکان در 5 شهر بزرگ کشور مستقر بودند و پوشش واکسیناسیون در کل کشور 30 درصد بود.

وی به شیوع بیماری هایی مانند وبا و مالاریا در استان در دهه 50 اشاره و تصریح کرد: تعداد بیمارستان ها و پایگاه های اورژانس نیز انگشت شمار بود.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین برنامه های انقلاب اسلامی، عدالت در توزیع خدمات بود افزود: به میمنت انقلاب شکوهمند اسلامی عدالت در سلامت همزمان با توسعه سایر بخش ها رونق یافت و اکنون در بسیاری از شاخص ها در استان سیستان و بلوچستان حرف های زیادی برای گفتن داریم.

وی گفت: در چهل سال گذشته تعداد بیمارستان های استان از 8 به 26 عدد افزایش یافت.

وی افزود: تعداد تخت های بستری از 335 تخت به 2 هزار و 745 تخت و پایگاه های اورژانس از 8 عدد به 135 عدد رسیده است.

دکتر هاشمی به کاهش چشمگیر مبتلایان به مالاریا اشاره کرد و گفت: آمار چند ده هزار نفر مبتلا به مالاریا به کمتر از 30 مورد رسیده است که تنها 6 مورد از آن هم استانی و بقیه مبتلایان در  سایر کشورها بیمار شده و وارد کشورمان شده اند.

وی از راه اندازی بخش رادیوتراپی با تجهیزاتی شامل یک دستگاه LOW انرژی و خرید یک دستگاه HI انرژی ،  راه اندازی بخش تخصصی درمان ناباروری مولود، وجود بخش های جراحی قلب، پیوند کلیه، پیوند قرنیه، تعویض مفاصل و غیره  به عنوان توانمندی های دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی و پیشرفته یاد کرد و گفت: بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی چشم پزشکی الزهراء (س) زاهدان قابل رقابت با مراکز چشم پزشکی پیشرفته در دنیاست و پیشرفته ترین میکروسکپ ها و ماهر ترین اعضای هیئت علمی را دارد.

وی همچنین از برنامه ریزی برای ایجاد امکان کاشت حلزون در زاهدان خبر داد و گفت: به زودی این امکان نیز در زاهدان فراهم خواهد شد و خانواده ها از سفر به سایر استان ها بی نیاز می شوند.

دکتر عباس صفدری دبیر شورای سیاتگذاری و راهبردی چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی هم در این جلسه گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی که خود معجزه بزرگ الهی بود بسیاری از معادلات جهانی به هم ریخت.

وی ادامه داد: حفظ انقلاب نیز معجزه ای دیگر بود که علیرغم دشمنی ها و تلاش های بدخواهان نظام، اراده پولادین مردم باعث قوت گرفتن بیش از پیش آن شد.

وی با اشاره به سخنان رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در زمینه رشد امکانات، زیر ساخت ها و افزایش نیروی انسانی متخصص در استان، این  نعمات را دستاورد پیروزی انقلاب دانست و تاکید کرد: ادای حق نعمت انقلاب اسلامی، حفظ انقلاب است.

وی همچنین شعار امسال ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را افتخار به گذشته و لمید به آینده عنوان کرد و گفت: در قالب این برنامه سعی خواهیم کرد تا علاوه بر معرفی دستاوردها و نقاط قوت، نقاط ضعف را شناسایی و معرفی کنیم .

در این جلسه سایر اعضای کمیته شامل مرکز بهداری رزمی سپاه، بسیج جامعه پزشکی، انتقال خون، دانشگاه های زابل و ایرانشهر، معاونت درمان تامین اجتماعی و بیمه سلامت به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در این خصوص پرداختند.

 

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

 


 

 

 


1397/07/23
١٩٥٢٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

برپایی نمایشگاه دستاوردهای سازمان های مردم نهاد و کانون های خیریه فعال در عرصه سلامت به همت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
دعوت از سهامداران تعاونی مسکن کارکنان دانشگاه جهت حضور در نخستین مجمع عمومی این تعاونی با هدف انتخاب اعضای هیئت مدیره و بازرسی
آغاز پویش ملی "نه به مواد مخدر با نه به مواد دخانی" استان سيستان و بلوچستان با همراهی داوطلبانه فروشندگان مواد غذایی
آغاز ثبت نام انتخابات اعضای شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
افزوده شدن 110 هزار متر مربع به مجموع فضاهای بهداشتی، درمانی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تکمیل پروژه های در دست اجرا
افتتاح همزمان 19 کانون سلامت محله در شهرستان خاش در سومین روز از هفته سلامت
رقابت 203 دانشجو در سه شهر زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در قالب المپیاد سلامت دانشجوئی
اتمام عملیات ساختمانی پایگاه اورژانس کوله سنگی زاهدان
راه اندازی کلینیک های سیار مشاوره و اطلاع رسانی HIV در دانشگاه سیستان و بلوچستان
جامعه و آینده سالم، مستلزم سرمایه گذاری سلامت دانش آموزان
استفاده 20هزار نفر از خدمات کلینیک دیابت بیمارستان بوعلی زاهدان در سالی که گذشت
قابل توجه متقاضیان آزمون المپیاد سلامت
عیادت از بیماران بستری در بیمارستان
آغاز طرح مداخله ای بهداشت حرفه ای و سلامت محیط کار اولین برنامه رسمی هفته سلامت سال 1398 در زاهدان
آموزش، زیربنای همه تحولات اجتماعی است
شرکت های تعاونی مسکن و مصرف کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ساماندهی می شود
تشریح جزئیات بیشتری از انجام عمل جراحی آندوسکوپیک سینوس در بیمارستان رازی سراوان
کاهش زایمانهای غیر بهداشتی، با انجام بیش از 1700 مورد زایمان طبیعی در تسهیلات زایمانی حضرت فاطمه زهرا(س)زاهدان
تا کنون هیچ بیمار مبتلا به تب دانگ در بیمارستان بوعلی زاهدان پذیرش نشده است
تکنیک پیشرفته آندوسکوپی سینوس ها برای اولین بار در شهرستان سروان انجام شد.

محتوای مرتبط