اخبار > موفقیت نظام سلامت استان در کاهش شاخص های ابتلاء به بیماری ها و افزایش کمی و ارتقاء کیفی زیرساخت های ارائه خدمت ثمره ی گام های استوار فرزندان انقلاب در چهل سال گذشته

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


 

خبــــر

 

 

موفقیت نظام سلامت استان در کاهش شاخص های ابتلاء به بیماری ها و افزایش کمی و ارتقاء کیفی زیرساخت های ارائه خدمت ثمره ی گام های استوار فرزندان انقلاب در چهل سال گذشته

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: موفقیت نظام سلامت استان در کاهش شاخص های ابتلاء به بیماری ها و افزایش کمی و ارتقاء کیفی زیرساخت های ارائه خدمت، ثمره ی گام های استوار فرزندان انقلاب در چهل سال گذشته است.

به گزارش روابط عمومی دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و رئیس کمیته بهداشت و درمان و سلامت شورای سیاستگذاری و راهبری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در جلسه ای با حضور اعضای این کمیته گفت: چهل سال قبل، همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی بر اساس آمار موجود 87 درصد پزشکان متخصص، 54 درصد پزشکان عمومی و 66 درصد دندانپزشکان در 5 شهر بزرگ کشور مستقر بودند و پوشش واکسیناسیون در کل کشور 30 درصد بود.

وی به شیوع بیماری هایی مانند وبا و مالاریا در استان در دهه 50 اشاره و تصریح کرد: تعداد بیمارستان ها و پایگاه های اورژانس نیز انگشت شمار بود.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین برنامه های انقلاب اسلامی، عدالت در توزیع خدمات بود افزود: به میمنت انقلاب شکوهمند اسلامی عدالت در سلامت همزمان با توسعه سایر بخش ها رونق یافت و اکنون در بسیاری از شاخص ها در استان سیستان و بلوچستان حرف های زیادی برای گفتن داریم.

وی گفت: در چهل سال گذشته تعداد بیمارستان های استان از 8 به 26 عدد افزایش یافت.

وی افزود: تعداد تخت های بستری از 335 تخت به 2 هزار و 745 تخت و پایگاه های اورژانس از 8 عدد به 135 عدد رسیده است.

دکتر هاشمی به کاهش چشمگیر مبتلایان به مالاریا اشاره کرد و گفت: آمار چند ده هزار نفر مبتلا به مالاریا به کمتر از 30 مورد رسیده است که تنها 6 مورد از آن هم استانی و بقیه مبتلایان در  سایر کشورها بیمار شده و وارد کشورمان شده اند.

وی از راه اندازی بخش رادیوتراپی با تجهیزاتی شامل یک دستگاه LOW انرژی و خرید یک دستگاه HI انرژی ،  راه اندازی بخش تخصصی درمان ناباروری مولود، وجود بخش های جراحی قلب، پیوند کلیه، پیوند قرنیه، تعویض مفاصل و غیره  به عنوان توانمندی های دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی و پیشرفته یاد کرد و گفت: بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی چشم پزشکی الزهراء (س) زاهدان قابل رقابت با مراکز چشم پزشکی پیشرفته در دنیاست و پیشرفته ترین میکروسکپ ها و ماهر ترین اعضای هیئت علمی را دارد.

وی همچنین از برنامه ریزی برای ایجاد امکان کاشت حلزون در زاهدان خبر داد و گفت: به زودی این امکان نیز در زاهدان فراهم خواهد شد و خانواده ها از سفر به سایر استان ها بی نیاز می شوند.

دکتر عباس صفدری دبیر شورای سیاتگذاری و راهبردی چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی هم در این جلسه گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی که خود معجزه بزرگ الهی بود بسیاری از معادلات جهانی به هم ریخت.

وی ادامه داد: حفظ انقلاب نیز معجزه ای دیگر بود که علیرغم دشمنی ها و تلاش های بدخواهان نظام، اراده پولادین مردم باعث قوت گرفتن بیش از پیش آن شد.

وی با اشاره به سخنان رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در زمینه رشد امکانات، زیر ساخت ها و افزایش نیروی انسانی متخصص در استان، این  نعمات را دستاورد پیروزی انقلاب دانست و تاکید کرد: ادای حق نعمت انقلاب اسلامی، حفظ انقلاب است.

وی همچنین شعار امسال ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را افتخار به گذشته و لمید به آینده عنوان کرد و گفت: در قالب این برنامه سعی خواهیم کرد تا علاوه بر معرفی دستاوردها و نقاط قوت، نقاط ضعف را شناسایی و معرفی کنیم .

در این جلسه سایر اعضای کمیته شامل مرکز بهداری رزمی سپاه، بسیج جامعه پزشکی، انتقال خون، دانشگاه های زابل و ایرانشهر، معاونت درمان تامین اجتماعی و بیمه سلامت به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در این خصوص پرداختند.

 

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

 


 

 

 


1397/07/23
١٩٥٢٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار جدید

راه اندازی مرکز پزشکی هسته ای در مجتمع بیمارستانی علی ابن ابیطالب (ع) هدف بعدی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای تکمیل زنجیره خدمات تشخیصی
اجرای طرح تحول نظام سلامت، اقدامی شجاعانه و تصمیمی متهورانه بود
افتتاح مرکز جامع بیماران خاص در زاهدان همزمان با سراسر کشور
شناسایی ابتلای حدود 4 در صد از زنان باردار استان سیستان وبلوچستان به بی سرو صدا ترین بیماری قرن
سبک زندگی قرآنی وانس گرفتن با قرآن یگانه راه نجات بشر از پرتگاه مشکلات اجتماعی است .
از نگهداری محلول "بخور اکالیپتوس" در کنار شربت های خوراکی، خودداری کنید
استمرار توسعه و تجهیز سالن های ورزشی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه منصوب شد
مصاحبه با معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
درخشش پنج نفر از اعضاء هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر اساس مستندات سامانه علم سنجی اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
معیار صحیح ارزیابی فعالیت های پژوهشی، تولید فن آوری و تجاری سازی است
سبک زندگی قرآنی مشکلات فعلی جامعه ما را برطرف خواهد کرد
استفاده بیش از هزار نفر از بیماران دیابتی از خدمات کلینیک دیابت بیمارستان بوعلی زاهدان
خدمات آزمایشگاهی ، روزانه به حدود 500 بیمار در بزرگترین مرکز خدمات آزمایشگاهی استان سیستان وبلوچستان
قابل توجه همکاران، دانشجویان و اعضاء هیات علمی دانشگاه:( برنامه استقرار تیم انتقال خون)
امکان درمان تمام هم استانی های مبتلا به نارسایی کلیه با نهادینه شدن فرهنگ اهداء عضو در استان
مشارکت موثر و حضور تخصصی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در تامین سلامت عزاداران حسینی
به ثمر نشستن دومین مورد موفقیت آمیز از انجام روش پیشرفته IVF در مرکز درمان ناباروری مولود بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان
راه اندازی اولین کلینیک دندانپزشکی ویژه بیماران خاص و عفونی در زاهدان
روابط عمومی / زیبایی شناسی، واقعیت های اقلیمی و رعایت اصل صرفه جوئی در توسعه فضای سبز پردیس

محتوای مرتبط