اخبار > سبک زندگی قرآنی مشکلات فعلی جامعه ما را برطرف خواهد کرد

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


سبک زندگی قرآنی مشکلات فعلی جامعه ما را برطرف خواهد کرد
مشکلات و معضلات فعلی در حوزه های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی  و حتی حوزه سلامت را می توان با حرکت به سوی سبک زندگی قرآنی برطرف کرد. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خدمات بهداشتی درمانی زاهدان با اعلام این مطلب گفت: توجه به دستورات کلام ا... مجید و سیره نبی مکرم اسلام و ائمه اطهار از ضروریات فعالیت های فرهنگی در دانشگاه ها و مراکز آموزشی است.

دکتر سید محمد هاشمی شهری قرآن و عترت را چراغ روشن هدایت همه انسان ها برشمرد و گفت: ترویج روحیه قرآنی در جوامع دانشگاهی و مراکز علمی می تواند زوایای پنهان جهان هستی و لایه های واقعی نیازهای بشر را آشکار کند. 

وی که در جمع فعالان قرآنی و اعضاء مرکز قرآن و عترت شهید فیروزی سخن می گفت حضور در عرصه های فرهنگی و به خصوص فعالیت قرآنی را چیزی فراتر از وظائف معمول اداری و یا آموزشی برشمرد و گفت: جایگاهی که امروز در آن قرار داریم ناشی از فعالیت ها و خدمات بزرگانی همچون شهید فیروزی است و این عزیزان به ما نشان دادند که حضور موفق در عرصه های فرهنگ قرآنی ناشی از روحیه کار عاشقانه و جهادی است. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به واقعیت ها و الزامات اقتصادی و اجتماعی روز جامعه، صیانت از منابع بیت المال، ضرورت رعایت صرفه جوئی و توجه به اصل هزینه اثر بخشی در فعالیت های اجرائی را تبلور روحیه قرآنی عنوان کرد و افزود: حمایت عملی از فعالیت های فرهنگی و به خصوص فعالیت های قرآنی استمرار خواهد داشت.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی نیز در این جلسه بر نقش دانشگاه در تبین حقایق اسلامی برای نسل جوان تاکید کرد.

 دکتر سید مهدی طباطبائی، اجرای برنامه های قرآنی با هدف معرفت افزائی را از مهمترین محورهای فعالیت مرکز قرآن و عترت دانشگاه برشمرد و گفت: امروزه تلاش ها فراوانی صورت می گیرد تا  ساختار ذهنی و عقیدتی دانشجویان با ایجاد شبهات تخریب شود و در چنین شرایطی توجه به فرهنگ غنی قرآن نه تنها به رفع این شبهات می انجامد بلکه با معرفی چهره نورانی و واقعی اسلام به اندیشمندان و آزاداندیشان دنیا می توان زمینه آشنائی آنان را نیز با معارف اسلامی فراهم کرد.

دکتر مهدوی پناه، عضو هیئت علمی گروه معارف نیز دیگر سخنران این جلسه بود که  با اشاره به ظرفیت های فراوان موجود در اعضاء هیئت علمی دانشگاه خواستار استفاده مطلوب از توان و ظفیت آنان در فعالیت های مرتبط با فرهنگ قرآن شد.

مددی، دانشجوی رشته پزشکی و دبیر کانون قرآن و عترت دانشجوئی نیز با تشکر از حضور ریاست محترم دانشگاه در برنامه های فرهنگی و نشست های قرآنی گفت: در حال حاضر فعالیت های این کانون با حمایت های دانشگاه و حوزه معاونت فرهنگی و امور دانشجوئی در حال اجراست و استمرار این حمایت ها توسعه بیش از پیش فعالیت های قرآنی را بدنبال خواهد داشت.

در ابتدای این نشست صمیمی که ظهر امروز 19 آبان ماه 1397 و به مناسبت شروع هفته قرآنی دانشگاه ها برگزار شد، رئیس مرکز قرآن و عترت شهید فیروزی به بیان مشروحی از تاریخچه و فعالیت های این مرکز پرداخت.

به گفته حسین جهانتیغی محور اصلی فعالیت های قرآنی از سوی دولت بر عهده وزارت آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش عالی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نهاده شده است که در این بین با حضور چهره های شاخص قرآنی فعالیت های وزارت بهداشت از حجم، کیفیّت و تاثیرگذاری بسیار بالائی برخوردار است. 

وی افزود: کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان را نیز می توان جزو نخستین مراکز قرآنی در دانشگاه های علوم پزشکی برشمرد که به همت شهید فیروزی تشکیل شد و با وجود آنکه این شهید بزرگوار جزو پایه گذاران مرکز قرآن و عترت در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بود، فیض شهادت در خرداد ماه 1388 باعث شد تا در زمان افتتاح این مرکز در وزارت بهداشت جای خالی ایشان به خوبی احساس شود.

به گفته حسین جهانتیغی در حال حاضر استعداد یابی و حضور موفق در جشنواره های قرآنی، طراحی و اجرای برنامه های نوآورانه در زمینه ترویج فرهنگ قرآن و عترت و برگزاری محافل قرآنی با حضور قاریان برجسته کشوری و بین المللی در دستور فعالیت های مرکز قرآن و عترت شهید کوروش فیروزی قرار دارد. 

وی افزود: در حوزه ساختاری نیز به دنبال آن هستیم تا همانند برخی دیگر از دانشگاه های تیپ یک کشور، مرکز قرآن و عترت دانشگاه را به اداره قرآن و عترت ارتقاء دهیم.

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان 


1397/08/19
١٩٧٩٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار جدید

نقش موثر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در تولید علم کشور با تولید 400 مقاله در سال 97 ودرخشش 10 نفر از اساتید دانشگاه در ردیف پژوهشگران برترکشور
مرکز مطالعه سلامت(کوهورت) زاهدان سند توانمندی های پژوهشی و محققان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است.
گردهمایی برای پیشگیری از HIV ومشارکت داوطلبانه سلامت
بیانیه 9797
حضور پرشور و بی سابقه دانشجویان در برنامه های ورزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
فراخوان پذیرش فراگیر بهورزی
قابل توجه کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه /برنامه ورزشی آمادگی جسمانی, دفاع شخصی, حرکات اصلاحی
اجرایی شدن برنامه واکسیناسیون هپاتیت B در زندانهای زاهدان با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
قابل توجه کارکنان/آغاز فعالیت رسمی هیئت ورزش های پهلوانی و زورخانه ای دانشگاه
از زایشگاه به اتاق عمل، در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان درمان نوزادان مبتلا به شکاف کام و لب از بدو تولد شروع می شود
فعالیت های فرهنگی و ورزشی از برنامه های اصلی برای دانشجویان باشد نه صرفا فوق برنامه
برنامه هفتگی فوتسال کارکنان دانشگاه
درخشش دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مسابقات دو و میدانی بین دانشگاهی
اجرای صحیح برنامه گردشگری سلامت، گسترش مراودات اجتماعی با کشور افغانستان را به دنبال دارد
برنامه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای بهره گیری از ظرفیت سمن ها، خیرین سلامت و موسسات خیریه برای خدمت به معلولین
یادبود مشاهیر بزرگ علم طبّ در دانشکده پزشکی زاهدان
قابل توجه اعضاء هيات علمي و دانشجویان/کارگاه اخلاق در انتشار آثار پژوهشی /کارگاه اخلاق در کارآزمایی بالینی
مراقب کلاهبرداری تلفنی باشید؛
تلاش کارکنان و مدیران حوزه امور مالی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در کنار سایر اعضاء تیم سلامت برای ارتقاء جایگاه سازمانی دانشگاه
از تولید گل ها و گیاهان تزئینی تا مصرف، در محوطه پردیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛ صرفه جوئی در هزینه ها، بهره وری بیشتر

محتوای مرتبط