اخبار > سبک زندگی قرآنی مشکلات فعلی جامعه ما را برطرف خواهد کرد

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


سبک زندگی قرآنی مشکلات فعلی جامعه ما را برطرف خواهد کرد
مشکلات و معضلات فعلی در حوزه های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی  و حتی حوزه سلامت را می توان با حرکت به سوی سبک زندگی قرآنی برطرف کرد. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خدمات بهداشتی درمانی زاهدان با اعلام این مطلب گفت: توجه به دستورات کلام ا... مجید و سیره نبی مکرم اسلام و ائمه اطهار از ضروریات فعالیت های فرهنگی در دانشگاه ها و مراکز آموزشی است.

دکتر سید محمد هاشمی شهری قرآن و عترت را چراغ روشن هدایت همه انسان ها برشمرد و گفت: ترویج روحیه قرآنی در جوامع دانشگاهی و مراکز علمی می تواند زوایای پنهان جهان هستی و لایه های واقعی نیازهای بشر را آشکار کند. 

وی که در جمع فعالان قرآنی و اعضاء مرکز قرآن و عترت شهید فیروزی سخن می گفت حضور در عرصه های فرهنگی و به خصوص فعالیت قرآنی را چیزی فراتر از وظائف معمول اداری و یا آموزشی برشمرد و گفت: جایگاهی که امروز در آن قرار داریم ناشی از فعالیت ها و خدمات بزرگانی همچون شهید فیروزی است و این عزیزان به ما نشان دادند که حضور موفق در عرصه های فرهنگ قرآنی ناشی از روحیه کار عاشقانه و جهادی است. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به واقعیت ها و الزامات اقتصادی و اجتماعی روز جامعه، صیانت از منابع بیت المال، ضرورت رعایت صرفه جوئی و توجه به اصل هزینه اثر بخشی در فعالیت های اجرائی را تبلور روحیه قرآنی عنوان کرد و افزود: حمایت عملی از فعالیت های فرهنگی و به خصوص فعالیت های قرآنی استمرار خواهد داشت.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی نیز در این جلسه بر نقش دانشگاه در تبین حقایق اسلامی برای نسل جوان تاکید کرد.

 دکتر سید مهدی طباطبائی، اجرای برنامه های قرآنی با هدف معرفت افزائی را از مهمترین محورهای فعالیت مرکز قرآن و عترت دانشگاه برشمرد و گفت: امروزه تلاش ها فراوانی صورت می گیرد تا  ساختار ذهنی و عقیدتی دانشجویان با ایجاد شبهات تخریب شود و در چنین شرایطی توجه به فرهنگ غنی قرآن نه تنها به رفع این شبهات می انجامد بلکه با معرفی چهره نورانی و واقعی اسلام به اندیشمندان و آزاداندیشان دنیا می توان زمینه آشنائی آنان را نیز با معارف اسلامی فراهم کرد.

دکتر مهدوی پناه، عضو هیئت علمی گروه معارف نیز دیگر سخنران این جلسه بود که  با اشاره به ظرفیت های فراوان موجود در اعضاء هیئت علمی دانشگاه خواستار استفاده مطلوب از توان و ظفیت آنان در فعالیت های مرتبط با فرهنگ قرآن شد.

مددی، دانشجوی رشته پزشکی و دبیر کانون قرآن و عترت دانشجوئی نیز با تشکر از حضور ریاست محترم دانشگاه در برنامه های فرهنگی و نشست های قرآنی گفت: در حال حاضر فعالیت های این کانون با حمایت های دانشگاه و حوزه معاونت فرهنگی و امور دانشجوئی در حال اجراست و استمرار این حمایت ها توسعه بیش از پیش فعالیت های قرآنی را بدنبال خواهد داشت.

در ابتدای این نشست صمیمی که ظهر امروز 19 آبان ماه 1397 و به مناسبت شروع هفته قرآنی دانشگاه ها برگزار شد، رئیس مرکز قرآن و عترت شهید فیروزی به بیان مشروحی از تاریخچه و فعالیت های این مرکز پرداخت.

به گفته حسین جهانتیغی محور اصلی فعالیت های قرآنی از سوی دولت بر عهده وزارت آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش عالی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نهاده شده است که در این بین با حضور چهره های شاخص قرآنی فعالیت های وزارت بهداشت از حجم، کیفیّت و تاثیرگذاری بسیار بالائی برخوردار است. 

وی افزود: کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان را نیز می توان جزو نخستین مراکز قرآنی در دانشگاه های علوم پزشکی برشمرد که به همت شهید فیروزی تشکیل شد و با وجود آنکه این شهید بزرگوار جزو پایه گذاران مرکز قرآن و عترت در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بود، فیض شهادت در خرداد ماه 1388 باعث شد تا در زمان افتتاح این مرکز در وزارت بهداشت جای خالی ایشان به خوبی احساس شود.

به گفته حسین جهانتیغی در حال حاضر استعداد یابی و حضور موفق در جشنواره های قرآنی، طراحی و اجرای برنامه های نوآورانه در زمینه ترویج فرهنگ قرآن و عترت و برگزاری محافل قرآنی با حضور قاریان برجسته کشوری و بین المللی در دستور فعالیت های مرکز قرآن و عترت شهید کوروش فیروزی قرار دارد. 

وی افزود: در حوزه ساختاری نیز به دنبال آن هستیم تا همانند برخی دیگر از دانشگاه های تیپ یک کشور، مرکز قرآن و عترت دانشگاه را به اداره قرآن و عترت ارتقاء دهیم.

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان 


1397/08/19
١٩٧٩٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

برپایی نمایشگاه دستاوردهای سازمان های مردم نهاد و کانون های خیریه فعال در عرصه سلامت به همت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
دعوت از سهامداران تعاونی مسکن کارکنان دانشگاه جهت حضور در نخستین مجمع عمومی این تعاونی با هدف انتخاب اعضای هیئت مدیره و بازرسی
آغاز پویش ملی "نه به مواد مخدر با نه به مواد دخانی" استان سيستان و بلوچستان با همراهی داوطلبانه فروشندگان مواد غذایی
آغاز ثبت نام انتخابات اعضای شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
افزوده شدن 110 هزار متر مربع به مجموع فضاهای بهداشتی، درمانی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تکمیل پروژه های در دست اجرا
افتتاح همزمان 19 کانون سلامت محله در شهرستان خاش در سومین روز از هفته سلامت
رقابت 203 دانشجو در سه شهر زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در قالب المپیاد سلامت دانشجوئی
اتمام عملیات ساختمانی پایگاه اورژانس کوله سنگی زاهدان
راه اندازی کلینیک های سیار مشاوره و اطلاع رسانی HIV در دانشگاه سیستان و بلوچستان
جامعه و آینده سالم، مستلزم سرمایه گذاری سلامت دانش آموزان
استفاده 20هزار نفر از خدمات کلینیک دیابت بیمارستان بوعلی زاهدان در سالی که گذشت
قابل توجه متقاضیان آزمون المپیاد سلامت
عیادت از بیماران بستری در بیمارستان
آغاز طرح مداخله ای بهداشت حرفه ای و سلامت محیط کار اولین برنامه رسمی هفته سلامت سال 1398 در زاهدان
آموزش، زیربنای همه تحولات اجتماعی است
شرکت های تعاونی مسکن و مصرف کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ساماندهی می شود
تشریح جزئیات بیشتری از انجام عمل جراحی آندوسکوپیک سینوس در بیمارستان رازی سراوان
کاهش زایمانهای غیر بهداشتی، با انجام بیش از 1700 مورد زایمان طبیعی در تسهیلات زایمانی حضرت فاطمه زهرا(س)زاهدان
تا کنون هیچ بیمار مبتلا به تب دانگ در بیمارستان بوعلی زاهدان پذیرش نشده است
تکنیک پیشرفته آندوسکوپی سینوس ها برای اولین بار در شهرستان سروان انجام شد.

محتوای مرتبط