اخبار > اجرای طرح تحول نظام سلامت، اقدامی شجاعانه و تصمیمی متهورانه بود

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمانرئیس دانشگاه در مراسم معارفه معاون آموزشی:

                    اجرای طرح تحول نظام سلامت، اقدامی شجاعانه و تصمیمی متهورانه بود


اجرای طرح تحول نظام سلامت، اقدامی شجاعانه و تصمیمی متهورانه بود که با هدف اجرای قانون صورت گرفت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اعلام این مطلب گفت: بی انصافی است اگر بگوئیم کسی وجود دارد که از نقاط قوت این طرح زیربنائی بی بهره بوده است، چرا که دامنه ثمرات و برکات ارزشمند این طرح هم گیرندگان خدمت و هم ارائه دهندگان خدمت را شامل می شود.
 دکتر سید محمد هاشمی شهری حذف طرح اجباری پزشکان در مناطق در حال توسعه که در آینده ای نزدیک  اجرائی خواهد شد را از جمله برکات اجرای این طرح برای جامعه پزشکی و نهایتا مردم برشمرد و گفت: اجرای چنین طرح وسیع و گسترده ای در حوزه سلامت ممکن است مشکلات و محدودیت هائی نیز داشته باشد و مسلما هر انسان منصفی می پذیرد که در یک فضای سالم و در بستری از مفاهمه و صداقت به بررسی و نقد این طرح پرداخته شود.  
وی تمامی کارکنان و مدیران رده های مختلف دانشگاه را اعضاء یک خانواده کاری برشمرد و گفت: کسانی که با ایثار و شجاعت مسئولیت های اجرائی و مدیریتی را می پذیرند متعهد می شوند تا از تمام توان خود برای خدمت به مردم استفاده کنند و در این مسیر ممکن است از برخی از علائق و حقوق طبیعی خود که سایر کادر درمان از آن برخوردار می باشند نیز محروم گردند.
دکتر هاشمی شهری پایبندی کامل به آرمان ها و اهداف کلان نظام سلامت و در راس آن طرح تحول نظام سلامت را از دیگر الزامات مدیران واحدهای تابعه برشمرد و گفت: قضاوت و نقد فعالیت های اجرائی بدون اطلاع از محدودیت ها و شرایط کار کمکی به حل مشکلات و پیشبرد برنامه ها نمی کند و لازم است تا هر انتقادی با ارائه راهکار عملی و طرح پیشنهادات واقع بینانه همراه باشد.
  رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان که در آئین معارفه سرپرست حوزه معاونت آموزشی دانشگاه سخن می گفت به وجود مشکلات اعتباری و ضرورت صرفه جوئی در هزینه ها اشاره کرد و گفت: همانگونه که بارها عنوان شده است کم کردن هزینه ها به معنای کاهش کمیّت و کیفیت خدمات نیست و در واقع باید هم کار خوب انجام دهیم و هم هزینه های غیر ضروری را مدیریت و حذف نمائیم. دکتر هاشمی شهری کنترل خدمات القائی و حذف موارد احتمالی خود ارجاعی را از مصادیق کاهش هزینه های غیر ضروری در حوزه سلامت برشمرد و گفت: مشخص است که موفقیت در این مسیر تنها با دستورات اداری و ابلاغ بخشنامه و دستورالعمل بدست نمی آید و این پزشکان متخصص هستند که با مسئولیت پذیری اجتماعی و با وجود برخی انتظارات بیماران و خانواده آنان می توانند به اصلاح اساسی نظام اقتصاد درمان کمک کنند.    
 وی افزود: در حال حاضر اسناد تعیین تکلیف نشده 6 ماهه اول بیمارستان های تابعه این دانشگاه بالغ بر 150 میلیارد ریال است و دانشگاه از طرق مختلف قانونی، موضوع کسورات و حمایت های بیمه ای را پی گیری می نماید.
دکتر هاشمی شهری در بخش دیگری از سخنان خود با تشکر از مسئولیت پذیری دکتر غلامرضا بهاری برای رتق و فتق موقت امور اداری حوزه معاونت آموزشی برای دکتر منصور شکیبا، معاون اسبق آموزشی دانشگاه آرزوی موفقیت و بهروزی کرد.    
سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه نیز استقرار و نهادینه سازی بسته های طرح تحول نظام سلامت را از جمله مهمترین اهداف و برنامه های حوزه معاونت آموزشی برشمرد و گفت: برای دستیابی به اهداف تعریف شده چاره ای جز تعامل سازنده با سایر حوزه های اداری و سازمانی در داخل و خارج دانشگاه نداریم.
دکتر سید محمد نصیرالدین طباطبایی با اشاره به دو رویکرد رایج در تعامل خدمت گیرندگان و مسئولین گفت: در رویکرد مترقی و تحول آفرین، همه افراد خود را در اجرای فرایندهای توسعه شریک می دانند و با احساس مسئولیت در طراحی و اجرای فرایندها مداخله می کنند. این درحالی است که در رویکرد سنتی و نامناسب، افراد منتظرند تا همه اتفاقات و پیشرفت ها از مسیر صدور دستورالعمل های مدیریتی اتفاق بیافتد.
وی با تشکر از حسن اعتماد رئیس دانشگاه در واگذاری مسئولیت خطیر حوزه معاونت آموزشی گفت: اعضاء هیئت علمی سرمایه های واقعی دانشگاه هستند و مطمئنا برای توسعه امور به مشارکت دلسوزانه و همراهی تمامی این عزیزان نیاز داریم.
دراین مراسم که با حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، اعضاء هیئت علمی، مدیران گروه های آموزشی، روسای بیمارستان ها و دانشکده ها، کارشناسان و مدیران ستادی و معاونین دانشگاه برگزار شد از دکتر غلامرضا بهاری سرپرست پیشین حوزه معاونت آموزشی تجلیل و دکتر سید محمد نصیرالدین طباطبایی بعنوان سرپرست جدید معاونت آموزشی دانشگاه معرفی گردید.


                                       روابط عمومی و اور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

1397/08/23
١٩٨٢٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

برپایی نمایشگاه دستاوردهای سازمان های مردم نهاد و کانون های خیریه فعال در عرصه سلامت به همت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
دعوت از سهامداران تعاونی مسکن کارکنان دانشگاه جهت حضور در نخستین مجمع عمومی این تعاونی با هدف انتخاب اعضای هیئت مدیره و بازرسی
آغاز پویش ملی "نه به مواد مخدر با نه به مواد دخانی" استان سيستان و بلوچستان با همراهی داوطلبانه فروشندگان مواد غذایی
آغاز ثبت نام انتخابات اعضای شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
افزوده شدن 110 هزار متر مربع به مجموع فضاهای بهداشتی، درمانی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تکمیل پروژه های در دست اجرا
افتتاح همزمان 19 کانون سلامت محله در شهرستان خاش در سومین روز از هفته سلامت
رقابت 203 دانشجو در سه شهر زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در قالب المپیاد سلامت دانشجوئی
اتمام عملیات ساختمانی پایگاه اورژانس کوله سنگی زاهدان
راه اندازی کلینیک های سیار مشاوره و اطلاع رسانی HIV در دانشگاه سیستان و بلوچستان
جامعه و آینده سالم، مستلزم سرمایه گذاری سلامت دانش آموزان
استفاده 20هزار نفر از خدمات کلینیک دیابت بیمارستان بوعلی زاهدان در سالی که گذشت
قابل توجه متقاضیان آزمون المپیاد سلامت
عیادت از بیماران بستری در بیمارستان
آغاز طرح مداخله ای بهداشت حرفه ای و سلامت محیط کار اولین برنامه رسمی هفته سلامت سال 1398 در زاهدان
آموزش، زیربنای همه تحولات اجتماعی است
شرکت های تعاونی مسکن و مصرف کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ساماندهی می شود
تشریح جزئیات بیشتری از انجام عمل جراحی آندوسکوپیک سینوس در بیمارستان رازی سراوان
کاهش زایمانهای غیر بهداشتی، با انجام بیش از 1700 مورد زایمان طبیعی در تسهیلات زایمانی حضرت فاطمه زهرا(س)زاهدان
تا کنون هیچ بیمار مبتلا به تب دانگ در بیمارستان بوعلی زاهدان پذیرش نشده است
تکنیک پیشرفته آندوسکوپی سینوس ها برای اولین بار در شهرستان سروان انجام شد.

محتوای مرتبط