اخبار > اجرای طرح تحول نظام سلامت، اقدامی شجاعانه و تصمیمی متهورانه بود

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمانرئیس دانشگاه در مراسم معارفه معاون آموزشی:

                    اجرای طرح تحول نظام سلامت، اقدامی شجاعانه و تصمیمی متهورانه بود


اجرای طرح تحول نظام سلامت، اقدامی شجاعانه و تصمیمی متهورانه بود که با هدف اجرای قانون صورت گرفت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اعلام این مطلب گفت: بی انصافی است اگر بگوئیم کسی وجود دارد که از نقاط قوت این طرح زیربنائی بی بهره بوده است، چرا که دامنه ثمرات و برکات ارزشمند این طرح هم گیرندگان خدمت و هم ارائه دهندگان خدمت را شامل می شود.
 دکتر سید محمد هاشمی شهری حذف طرح اجباری پزشکان در مناطق در حال توسعه که در آینده ای نزدیک  اجرائی خواهد شد را از جمله برکات اجرای این طرح برای جامعه پزشکی و نهایتا مردم برشمرد و گفت: اجرای چنین طرح وسیع و گسترده ای در حوزه سلامت ممکن است مشکلات و محدودیت هائی نیز داشته باشد و مسلما هر انسان منصفی می پذیرد که در یک فضای سالم و در بستری از مفاهمه و صداقت به بررسی و نقد این طرح پرداخته شود.  
وی تمامی کارکنان و مدیران رده های مختلف دانشگاه را اعضاء یک خانواده کاری برشمرد و گفت: کسانی که با ایثار و شجاعت مسئولیت های اجرائی و مدیریتی را می پذیرند متعهد می شوند تا از تمام توان خود برای خدمت به مردم استفاده کنند و در این مسیر ممکن است از برخی از علائق و حقوق طبیعی خود که سایر کادر درمان از آن برخوردار می باشند نیز محروم گردند.
دکتر هاشمی شهری پایبندی کامل به آرمان ها و اهداف کلان نظام سلامت و در راس آن طرح تحول نظام سلامت را از دیگر الزامات مدیران واحدهای تابعه برشمرد و گفت: قضاوت و نقد فعالیت های اجرائی بدون اطلاع از محدودیت ها و شرایط کار کمکی به حل مشکلات و پیشبرد برنامه ها نمی کند و لازم است تا هر انتقادی با ارائه راهکار عملی و طرح پیشنهادات واقع بینانه همراه باشد.
  رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان که در آئین معارفه سرپرست حوزه معاونت آموزشی دانشگاه سخن می گفت به وجود مشکلات اعتباری و ضرورت صرفه جوئی در هزینه ها اشاره کرد و گفت: همانگونه که بارها عنوان شده است کم کردن هزینه ها به معنای کاهش کمیّت و کیفیت خدمات نیست و در واقع باید هم کار خوب انجام دهیم و هم هزینه های غیر ضروری را مدیریت و حذف نمائیم. دکتر هاشمی شهری کنترل خدمات القائی و حذف موارد احتمالی خود ارجاعی را از مصادیق کاهش هزینه های غیر ضروری در حوزه سلامت برشمرد و گفت: مشخص است که موفقیت در این مسیر تنها با دستورات اداری و ابلاغ بخشنامه و دستورالعمل بدست نمی آید و این پزشکان متخصص هستند که با مسئولیت پذیری اجتماعی و با وجود برخی انتظارات بیماران و خانواده آنان می توانند به اصلاح اساسی نظام اقتصاد درمان کمک کنند.    
 وی افزود: در حال حاضر اسناد تعیین تکلیف نشده 6 ماهه اول بیمارستان های تابعه این دانشگاه بالغ بر 150 میلیارد ریال است و دانشگاه از طرق مختلف قانونی، موضوع کسورات و حمایت های بیمه ای را پی گیری می نماید.
دکتر هاشمی شهری در بخش دیگری از سخنان خود با تشکر از مسئولیت پذیری دکتر غلامرضا بهاری برای رتق و فتق موقت امور اداری حوزه معاونت آموزشی برای دکتر منصور شکیبا، معاون اسبق آموزشی دانشگاه آرزوی موفقیت و بهروزی کرد.    
سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه نیز استقرار و نهادینه سازی بسته های طرح تحول نظام سلامت را از جمله مهمترین اهداف و برنامه های حوزه معاونت آموزشی برشمرد و گفت: برای دستیابی به اهداف تعریف شده چاره ای جز تعامل سازنده با سایر حوزه های اداری و سازمانی در داخل و خارج دانشگاه نداریم.
دکتر سید محمد نصیرالدین طباطبایی با اشاره به دو رویکرد رایج در تعامل خدمت گیرندگان و مسئولین گفت: در رویکرد مترقی و تحول آفرین، همه افراد خود را در اجرای فرایندهای توسعه شریک می دانند و با احساس مسئولیت در طراحی و اجرای فرایندها مداخله می کنند. این درحالی است که در رویکرد سنتی و نامناسب، افراد منتظرند تا همه اتفاقات و پیشرفت ها از مسیر صدور دستورالعمل های مدیریتی اتفاق بیافتد.
وی با تشکر از حسن اعتماد رئیس دانشگاه در واگذاری مسئولیت خطیر حوزه معاونت آموزشی گفت: اعضاء هیئت علمی سرمایه های واقعی دانشگاه هستند و مطمئنا برای توسعه امور به مشارکت دلسوزانه و همراهی تمامی این عزیزان نیاز داریم.
دراین مراسم که با حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، اعضاء هیئت علمی، مدیران گروه های آموزشی، روسای بیمارستان ها و دانشکده ها، کارشناسان و مدیران ستادی و معاونین دانشگاه برگزار شد از دکتر غلامرضا بهاری سرپرست پیشین حوزه معاونت آموزشی تجلیل و دکتر سید محمد نصیرالدین طباطبایی بعنوان سرپرست جدید معاونت آموزشی دانشگاه معرفی گردید.


                                       روابط عمومی و اور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

1397/08/23
١٩٨٢٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار جدید

مرکز مطالعه سلامت(کوهورت) زاهدان سند توانمندی های پژوهشی و محققان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است.
روابط عمومی / پنجشنبه پژوهشی با حضور دکتر ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی
گردهمایی برای پیشگیری از HIV ومشارکت داوطلبانه سلامت
بیانیه 9797
حضور پرشور و بی سابقه دانشجویان در برنامه های ورزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
فراخوان پذیرش فراگیر بهورزی
قابل توجه کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه /برنامه ورزشی آمادگی جسمانی, دفاع شخصی, حرکات اصلاحی
اجرایی شدن برنامه واکسیناسیون هپاتیت B در زندانهای زاهدان با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
قابل توجه کارکنان/آغاز فعالیت رسمی هیئت ورزش های پهلوانی و زورخانه ای دانشگاه
از زایشگاه به اتاق عمل، در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان درمان نوزادان مبتلا به شکاف کام و لب از بدو تولد شروع می شود
فعالیت های فرهنگی و ورزشی از برنامه های اصلی برای دانشجویان باشد نه صرفا فوق برنامه
برنامه هفتگی فوتسال کارکنان دانشگاه
درخشش دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مسابقات دو و میدانی بین دانشگاهی
اجرای صحیح برنامه گردشگری سلامت، گسترش مراودات اجتماعی با کشور افغانستان را به دنبال دارد
برنامه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای بهره گیری از ظرفیت سمن ها، خیرین سلامت و موسسات خیریه برای خدمت به معلولین
یادبود مشاهیر بزرگ علم طبّ در دانشکده پزشکی زاهدان
قابل توجه اعضاء هيات علمي و دانشجویان/کارگاه اخلاق در انتشار آثار پژوهشی /کارگاه اخلاق در کارآزمایی بالینی
مراقب کلاهبرداری تلفنی باشید؛
تلاش کارکنان و مدیران حوزه امور مالی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در کنار سایر اعضاء تیم سلامت برای ارتقاء جایگاه سازمانی دانشگاه
از تولید گل ها و گیاهان تزئینی تا مصرف، در محوطه پردیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛ صرفه جوئی در هزینه ها، بهره وری بیشتر

محتوای مرتبط