اخبار > راه اندازی مرکز پزشکی هسته ای در مجتمع بیمارستانی علی ابن ابیطالب (ع) هدف بعدی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای تکمیل زنجیره خدمات تشخیصی

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


خبــــر

راه اندازی مرکز پزشکی هسته ای در مجتمع بیمارستانی علی ابن ابیطالب (ع) هدف بعدی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان  برای تکمیل زنجیره خدمات تشخیصی


با راه اندازی مرکز پزشکی هسته ای در مجتمع بیمارستانی علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان، زنجیره امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی زبده برای تشخیص بیماری ها در این بیمارستان تکمیل می شود.

به گزارش روابط عمومی- مجتمع بیمارستانی علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان، بزرگترین مجتمع آموزشی- درمانی این استان است که مجموعه ای از خدمات تشخیصی و درمانی را به مراجعین که هم از زاهدان و هم از سراسر استان و استان های همجوار است ارائه می دهد.

دکتر قاسم میری علی آباد معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان معتقد است راه اندازی مرکز پزشکی هسته ای یکی از ضروریات در بیمارستان علی ابن ابیطالب است چرا که با راه اندازی آن، ضمن ارتقاء کیفی خدمات تشخیصی استان در این بخش به تکنولوژی روز،  بیماران نیازمند این خدمت مجبور به ترک بیمارستان نخواهند بود.

وی در مراسم گرامیداشت روز جهانی رادیولوژی و در جمع اعضای هیئت علمی، کارشناسان و دانشجویان این رشته به مجموعه ای از دستگاه های سرمایه ای جدیدی که به چرخه ارائه خدمت در بخش های رادیولوژی و پرتونگاری اضافه شده است اشاره کرد و گفت: دو دستگاه سنجش تراکم استخوان توسط دانشگاه خریداری شده است و یک دستگاه آن مربوط به بخش پزشکی هسته ای بیمارستان علی ابن ابیطالب خواهد بود.

وی همچنین افزود: یک دستگاه مامو گرافی و سی تی اسکن برای بیمارستان سراوان علاوه بر 5 سی تی اسکن ویژه سایر بیمارستان های تحت پوشش، یک دستگاه رادیوتراپی (های انرژی) و پت اسکن،  در نظر گرفته شده که بخشی از آن خریداری، بخشی در حال نصب و بخشی از آن در حال پیگیری است.

در یک ماه گذشته  نیز یک دستگاه MRI T2*  در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان راه اندازی شد تا بیماران مبتلا به تالاسمی ماژور مجبور به سفر به استان های همجوار برای سنجش میزان رسوب آهن در کبد و قلب نباشند.

دکتر صانعی مدیر گروه رادیولوژی دانشگاه عوم پزشکی زاهدان هم در این مراسم گفت: امیدوارم بتوانیم به عنوان تحصیل کردگان این رشته به جمع تولید کنندگان علم بپیوندیم.

رشته رادیولوژی از سال 67 در مقطع کاردانی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان راه اندازی شد و پس از 10 سال مجوز پذیرش دانشجوی کارشناسی در رشته پرتونگاری را کسب کرد و از سال 1374 تا کنون نیز به آموزش دستیاران تخصصی می پردازد.

در 20 سال گذشته 952 نفر در این رشته از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان  فارغ التحصیل شده اند و امروز در مراسم تقدیر از فعالان این رشته از 70  نفر قدردانی شد.


روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

1397/08/23
١٩٨٢٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار جدید

نقش موثر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در تولید علم کشور با تولید 400 مقاله در سال 97 ودرخشش 10 نفر از اساتید دانشگاه در ردیف پژوهشگران برترکشور
مرکز مطالعه سلامت(کوهورت) زاهدان سند توانمندی های پژوهشی و محققان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است.
گردهمایی برای پیشگیری از HIV ومشارکت داوطلبانه سلامت
بیانیه 9797
حضور پرشور و بی سابقه دانشجویان در برنامه های ورزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
فراخوان پذیرش فراگیر بهورزی
قابل توجه کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه /برنامه ورزشی آمادگی جسمانی, دفاع شخصی, حرکات اصلاحی
اجرایی شدن برنامه واکسیناسیون هپاتیت B در زندانهای زاهدان با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
قابل توجه کارکنان/آغاز فعالیت رسمی هیئت ورزش های پهلوانی و زورخانه ای دانشگاه
از زایشگاه به اتاق عمل، در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان درمان نوزادان مبتلا به شکاف کام و لب از بدو تولد شروع می شود
فعالیت های فرهنگی و ورزشی از برنامه های اصلی برای دانشجویان باشد نه صرفا فوق برنامه
برنامه هفتگی فوتسال کارکنان دانشگاه
درخشش دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مسابقات دو و میدانی بین دانشگاهی
اجرای صحیح برنامه گردشگری سلامت، گسترش مراودات اجتماعی با کشور افغانستان را به دنبال دارد
برنامه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای بهره گیری از ظرفیت سمن ها، خیرین سلامت و موسسات خیریه برای خدمت به معلولین
یادبود مشاهیر بزرگ علم طبّ در دانشکده پزشکی زاهدان
قابل توجه اعضاء هيات علمي و دانشجویان/کارگاه اخلاق در انتشار آثار پژوهشی /کارگاه اخلاق در کارآزمایی بالینی
مراقب کلاهبرداری تلفنی باشید؛
تلاش کارکنان و مدیران حوزه امور مالی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در کنار سایر اعضاء تیم سلامت برای ارتقاء جایگاه سازمانی دانشگاه
از تولید گل ها و گیاهان تزئینی تا مصرف، در محوطه پردیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛ صرفه جوئی در هزینه ها، بهره وری بیشتر

محتوای مرتبط