اخبار > راه اندازی مرکز پزشکی هسته ای در مجتمع بیمارستانی علی ابن ابیطالب (ع) هدف بعدی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای تکمیل زنجیره خدمات تشخیصی

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


خبــــر

راه اندازی مرکز پزشکی هسته ای در مجتمع بیمارستانی علی ابن ابیطالب (ع) هدف بعدی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان  برای تکمیل زنجیره خدمات تشخیصی


با راه اندازی مرکز پزشکی هسته ای در مجتمع بیمارستانی علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان، زنجیره امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی زبده برای تشخیص بیماری ها در این بیمارستان تکمیل می شود.

به گزارش روابط عمومی- مجتمع بیمارستانی علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان، بزرگترین مجتمع آموزشی- درمانی این استان است که مجموعه ای از خدمات تشخیصی و درمانی را به مراجعین که هم از زاهدان و هم از سراسر استان و استان های همجوار است ارائه می دهد.

دکتر قاسم میری علی آباد معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان معتقد است راه اندازی مرکز پزشکی هسته ای یکی از ضروریات در بیمارستان علی ابن ابیطالب است چرا که با راه اندازی آن، ضمن ارتقاء کیفی خدمات تشخیصی استان در این بخش به تکنولوژی روز،  بیماران نیازمند این خدمت مجبور به ترک بیمارستان نخواهند بود.

وی در مراسم گرامیداشت روز جهانی رادیولوژی و در جمع اعضای هیئت علمی، کارشناسان و دانشجویان این رشته به مجموعه ای از دستگاه های سرمایه ای جدیدی که به چرخه ارائه خدمت در بخش های رادیولوژی و پرتونگاری اضافه شده است اشاره کرد و گفت: دو دستگاه سنجش تراکم استخوان توسط دانشگاه خریداری شده است و یک دستگاه آن مربوط به بخش پزشکی هسته ای بیمارستان علی ابن ابیطالب خواهد بود.

وی همچنین افزود: یک دستگاه مامو گرافی و سی تی اسکن برای بیمارستان سراوان علاوه بر 5 سی تی اسکن ویژه سایر بیمارستان های تحت پوشش، یک دستگاه رادیوتراپی (های انرژی) و پت اسکن،  در نظر گرفته شده که بخشی از آن خریداری، بخشی در حال نصب و بخشی از آن در حال پیگیری است.

در یک ماه گذشته  نیز یک دستگاه MRI T2*  در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان راه اندازی شد تا بیماران مبتلا به تالاسمی ماژور مجبور به سفر به استان های همجوار برای سنجش میزان رسوب آهن در کبد و قلب نباشند.

دکتر صانعی مدیر گروه رادیولوژی دانشگاه عوم پزشکی زاهدان هم در این مراسم گفت: امیدوارم بتوانیم به عنوان تحصیل کردگان این رشته به جمع تولید کنندگان علم بپیوندیم.

رشته رادیولوژی از سال 67 در مقطع کاردانی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان راه اندازی شد و پس از 10 سال مجوز پذیرش دانشجوی کارشناسی در رشته پرتونگاری را کسب کرد و از سال 1374 تا کنون نیز به آموزش دستیاران تخصصی می پردازد.

در 20 سال گذشته 952 نفر در این رشته از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان  فارغ التحصیل شده اند و امروز در مراسم تقدیر از فعالان این رشته از 70  نفر قدردانی شد.


روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

1397/08/23
١٩٨٢٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

برپایی نمایشگاه دستاوردهای سازمان های مردم نهاد و کانون های خیریه فعال در عرصه سلامت به همت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
دعوت از سهامداران تعاونی مسکن کارکنان دانشگاه جهت حضور در نخستین مجمع عمومی این تعاونی با هدف انتخاب اعضای هیئت مدیره و بازرسی
آغاز پویش ملی "نه به مواد مخدر با نه به مواد دخانی" استان سيستان و بلوچستان با همراهی داوطلبانه فروشندگان مواد غذایی
آغاز ثبت نام انتخابات اعضای شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
افزوده شدن 110 هزار متر مربع به مجموع فضاهای بهداشتی، درمانی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تکمیل پروژه های در دست اجرا
افتتاح همزمان 19 کانون سلامت محله در شهرستان خاش در سومین روز از هفته سلامت
رقابت 203 دانشجو در سه شهر زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در قالب المپیاد سلامت دانشجوئی
اتمام عملیات ساختمانی پایگاه اورژانس کوله سنگی زاهدان
راه اندازی کلینیک های سیار مشاوره و اطلاع رسانی HIV در دانشگاه سیستان و بلوچستان
جامعه و آینده سالم، مستلزم سرمایه گذاری سلامت دانش آموزان
استفاده 20هزار نفر از خدمات کلینیک دیابت بیمارستان بوعلی زاهدان در سالی که گذشت
قابل توجه متقاضیان آزمون المپیاد سلامت
عیادت از بیماران بستری در بیمارستان
آغاز طرح مداخله ای بهداشت حرفه ای و سلامت محیط کار اولین برنامه رسمی هفته سلامت سال 1398 در زاهدان
آموزش، زیربنای همه تحولات اجتماعی است
شرکت های تعاونی مسکن و مصرف کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ساماندهی می شود
تشریح جزئیات بیشتری از انجام عمل جراحی آندوسکوپیک سینوس در بیمارستان رازی سراوان
کاهش زایمانهای غیر بهداشتی، با انجام بیش از 1700 مورد زایمان طبیعی در تسهیلات زایمانی حضرت فاطمه زهرا(س)زاهدان
تا کنون هیچ بیمار مبتلا به تب دانگ در بیمارستان بوعلی زاهدان پذیرش نشده است
تکنیک پیشرفته آندوسکوپی سینوس ها برای اولین بار در شهرستان سروان انجام شد.

محتوای مرتبط